Kursus - Personaleledelse
14.12.17
Odense Lokalafdeling - besøg Carlsberg-Fredericia
10.01.18 kl. 17.00 -
Medlemsmøde - Svendborg Kreds
10.01.18 kl. 18.00 - 21.00
Nytårskur 2018
11.01.18 kl. 17.30 - 21.00
Bestyrelsesmøde
1.12.17 kl. 12.00 - 17.00
IT Sikkerhedskonference
16.01.18 kl. 13.00 - 16.00
Medlemsmøde - Lolland-Falster Kreds
17.01.18 kl. 18.00 - 21.00
Virksomhedsbesøg på Aarhus Teater - FULDT BOOKET
22.01.18 kl. 17.00 - 18.30
Nytårskur, Foredrag om Krigssejlerne 1939 - 1945 og Nytårsgallamiddag
23.01.18 kl. 17.00 - 21.00
Øl og Bryggeteknik - FULDT BOOKET
24.01.18 kl. 16.30 - 20.00
MARCOMP 2018 - Fremtidens maritime kompetencer
25.01.18 kl. 09.30 - 16.00
Medlemsmøde - Sydvestjyske Kreds
25.01.18 kl. 18.00 - 21.00
Nytårskur, Foredrag om Branden - Gåden om Scandinavian Star og Nytårsgallamiddag
30.01.18 kl. 16.45 - 21.00
Medlemsmøde - København Kreds
1.02.18 kl. 18.00 - 21.00
Møde om El-sikkerhedsloven
6.02.18 kl. 17.30 - 21.00
Brancheråd for Industri - Møde hos Sealing System A/S
7.02.18 kl. 15.00 - 17.00
Aalborg Lokalforening - Generalforsamling
7.02.18 kl. 20.00 -
Odense lokalafdeling - Generalforsamling hos Budweg Caliper
12.02.18 kl. 17.00 -
Medlemsmøde - Vejle Kreds
28.02.18 kl. 18.00 - 21.00
Medlemsmøde - Østsjælland Kreds
6.03.18 kl. 18.00 - 21.00
Medlemsmøde - Aalborg Kreds
8.03.18 kl. 18.00 - 21.00
Generalforsamling 2018
14.03.18 kl. 17.00 - 21.00
Talsmandsseminar 2018
21.03.18 kl. 12.00 - 22.03.18 kl. 12.00
Medlemsmøde - Sønderjyske Kreds
5.04.18 kl. 18.00 - 21.00
FSD - Brancherådsmøde for Sygehuse
10.04.18 kl. 17.00 - 11.04.18 kl. 13.00
Bestyrelsesseminar
20.04.18 kl. 10.00 - 21.04.18 kl. 10.00
Bestyrelsesmøde
15.06.18 kl. 11.00 - 15.00

Forside » Aktiviteter » Generalforsamling Aarhus Maskinmester Klub 

 

Generalforsamling Aarhus Maskinmester Klub

Tid: 1. november kl. 17.00 - 18.00
Sted: Scandic Aarhus Vest, Rytoften 3, 8210 Aarhus

Tilmelding: 
På Maskinmestrenes hjemmeside: mmf.dk under 'Aktiviteter'.
(Der kræves separat tilmelding til medlemsmødet)

Dagsorden:
1.    Valg af dirigent
2.    Formandens beretning
3.    Regnskab
4.    Valg af 2 bestyrelsesmedlemmer:
        -  Jens Chr. Sahl (Modtager genvalg)
        -  Hans Ørum Andersen (Modtager genvalg)
5.     Valg af Revisor
6.     Indkomne forslag
7.     Fastsættelse af næste års kontingent.
8.     Evt.

 
Jens Chr. Sahl 

Tilmeldingsblanket

* Efternavn:

* Email:

* Telefon:

Minimum ét af nedenstående felter udfyldes!

Medlemsnr.:

Fødselsdato: (dd-mm-åååå)

Besked:

 

 

Praktisk info

Start: 1. november kl. 17.00 -

Slut: 1. november kl. 18.00 -

Slut: 1. november kl. 18.00

Sted: Scandic Aarhus Vest, Rytoften 3, 8210 Aarhus

Arrangør: Aarhus Maskinmester Klub